logo-transparent
Warszawa

ul. Mazowiecka 12/30

Zadzwoń

22 828 20 01

Warszawa

ul. Mazowiecka 12/30

Zadzwoń

22 828 20 01

Napisz

info@sinfronteras.pl

Co może dać Ci nauka języka hiszpańskiego

se habla espanol

W dzisiejszych czasach nauka języków stała się koniecznością nie tylko ze względów zawodowych, ale również towarzyskich. Mówienie w innym języku oznacza nie tylko znajomość jego gramatyki i struktury, ale także myślenie w inny sposób. 

Jaki jest główny powód uczenia się języków? Co może dać Ci nauka języka hiszpańskiego.

Nauka języków może całkowicie zmienić Twoje życie i otworzyć drzwi do zupełnie nowych obszarów. Sposobem na prawdziwą naukę języka jest zanurzenie się w jego kulturze. I to zanurzenie w języku w taki, czy inny sposób, przemienia cię. Język hiszpański to klucz do poznania wielu kultur dla których wspólnym mianownikiem jest język hiszpański. Hiszpański to nie tylko Hiszpania, ale także Ameryka: Meksyk, Kuba, Kolumbia, Peru, Chile, Dominikana, Argentyna… Ten świat jest niezwykle bogaty kulturowo, barwny i ciekawy.

Najlepszym sposobem na stwierdzenie, czy naprawdę mówisz w obcym języku, jest umiejętność wyrażenia idei w tym języku w sposób, w jaki nie zrobiłbyś tego w swoim ojczystym języku. I to jest największy dar, jaki może Ci dać znajomość innego języka – nauczy Cię myśleć w bardziej różnorodny sposób.

Ale to nie jedyna zaleta znajomości języków obcych – rozwiń  swoje umiejętności poznawcze z językiem hiszpańskim.

Zdobywanie nowej wiedzy sprawia, że jesteśmy w stanie wykazać się większymi zdolnościami poznawczymi. Nauka języka wiąże się z nabraniem pewności siebie i świadomością naszych procesów umysłowych, dzięki czemu możliwości naszego mózgu rozwijają się i tworzą nowe połączenia poznawcze. Istnieją badania, które wykazały, że mówienie kilkoma językami zapobiega lub zatrzymuje pojawianie się objawów pogorszenia funkcjonowania mózgu, w tym demencji.

Nowy język – nowe możliwości w życiu zawodowym.

Firmy działają na coraz bardziej zglobalizowanym rynku.

Dlatego udowodnioną korzyścią wynikającą ze znajomości dodatkowego języka jest to, że prawdopodobnie łatwiej zdobędziesz wymarzoną pracę i otrzymasz wyższe wynagrodzenie.

Firmy poszukują kandydatów ze znajomością języków obcych. Znajomość angielskiego już nie wystarczy. Warto znać jeszcze jeden język obcy, a język hiszpański to drugi język, po angielskim, najczęściej używany w komunikacji międzynarodowej. 

Umiejętność mówienia w innym języku otworzy Ci więcej możliwości pracy na całym świecie, a znajomość języka hiszpańskiego odróżni Cię od innych kandydatów.

Rozwijaj swoją osobowość z językiem hiszpańskim.

Kiedy uczymy się języka, poznajemy nowych ludzi, nowe kultury, dlatego nasza osobowość ewoluuje, odkrywamy siebie na nowo i rozwijamy naszą zdolność komunikacji i adaptacji. Znajomość języków pozwala nam podróżować i prawdziwie poznawać różnych ludzi i środowiska, co skłania nas do bycia bardziej otwartymi i tolerancyjnymi.

Nauka języków otwiera przed nami świat i pomaga w jego zrozumieniu.