logo-transparent
Warszawa

ul. Mazowiecka 12/30

Zadzwoń

22 828 20 01

Warszawa

ul. Mazowiecka 12/30

Zadzwoń

22 828 20 01

Napisz

info@sinfronteras.pl

Egzamin DELE. Czym jest i jak się do niego przygotować?

Egzamin DELE

Certyfikowany egzamin z języka hiszpańskiego sprawdza wszystkie umiejętności posługiwania się językiem, którym włada pół miliarda ludzi na świecie. Jeśli chcesz przystąpić do egzaminu DELE, musisz mieć pewność, że pisanie, mówienie i czytanie nie stanowią dla Ciebie problemu.

Jak przebiega egzamin DELE i jak się do niego kompleksowo przygotować? Sprawdź, bo bardzo możliwe, że zdając jeden egzamin możesz spełnić swoje marzenia o nauce i pracy także poza granicami naszego kraju!

se habla espanol

Czym jest DELE?

Egzamin DELE, czyli Diplomas de Español como Lengua Extranjera, to certyfikat wydawany po oficjalnym egzaminie ze znajomości języka hiszpańskiego. Potwierdza umiejętność posługiwania się nim na poziomie od A1 do C2.

DELE — co daje mi ten egzamin?

Ponieważ dyplom DELE jest uznawany za granicą, można go używać jako dowodu na znajomość języka hiszpańskiego w firmach prywatnych, państwowych, w szkołach i na uczelniach hiszpańskich bez zdawania dodatkowych egzaminów językowych.

Certyfikat przydaje się nie tylko w krajach hiszpańskojęzycznych, ale także w Polsce, kiedy chcesz uczyć języka hiszpańskiego w szkole, wykładać go na uczelni albo szukasz pracy, w której jest wymóg jego znajomości.

Zapraszamy na kursy przygotowujące do egzaminu DELE: https://sinfronteras.pl/kursy-i-programy/preparacion-dele/

Kto może przystąpić do egzaminu DELE?

Do egzaminu DELE może przystąpić każdy, kto chciałby uzyskać zaświadczenie o swoich kompetencjach językowych. Nie ma przy tym znaczenia, czy dana osoba uczyła się samodzielnie, brała lekcje u lektora, chodziła na ogólny kurs języka hiszpańskiego albo specjalistyczny kurs przygotowujący do egzaminu.

Jednak trzeba przyznać, że osoby po kursie i lekcjach, które skierowane są na naukę pod kątem DELE, czują się kompleksowo przygotowane i pewniej podchodzą do egzaminu niż te, które uczą się samodzielnie. Dlatego warto skorzystać z zajęć z lektorem języka hiszpańskiego, z przygotowanych przez niego materiałów i jego wiedzy. Nauczycielami są oficjalni egzaminatorzy DELE.

Z czego się składa egzamin DELE?

Egzamin DELE składa się z dwóch części, pisemnej i ustnej, i sprawdza różnorodne kompetencje osoby egzaminowanej. Te z kolei mogą obejmować kolejne elementy zależne od tego, jakiego poziomu znajomości języka dotyczy test.

Najważniejsze dla egzaminatorów jest sprawdzenie, czy egzaminowany ma kompetencje w zakresie:

  • rozumienia tekstu,
  • rozumienia ze słuchu,
  • wypowiedzi i interakcji pisemnej — sprawne pisanie,
  • wypowiedzi i interakcji ustnej — mówienie i użycie języka.

Podczas odpowiadania na pytania ustne trzeba nie tylko dobrze mówić, ale także zgodnie z zasadami, jakich wymaga egzamin. Nie zawsze znajomość języka potocznego idzie w parze ze zdobyciem certyfikatu, stąd też ważne jest to, by przygotować się konkretnie do zdawania egzaminu DELE.

Zadania mogą sprawdzać jednocześnie więcej niż jedną umiejętność. Mogą obejmować rozumienie tekstu pisanego, ale także pisanie, użycie języka z zadaniami dotyczącymi słownictwa, gramatyki i ortografii. To, jak wygląda egzamin, zależy od tego, na jakim poziomie jest osoba egzaminowana.

Część ustna egzaminu może być tego samego dnia co egzamin pisemny lub dzień później. Egzaminy do A1 do C1 podzielone są na dwie części, a C2 na trzy.

Żeby zdać egzamin, trzeba uzyskać minimum 60% pozytywnych odpowiedzi w każdej z grup. Oznacza to, że oceniana jest każda umiejętność korzystania z języka hiszpańskiego.

Egzamin DELE — jak dobrze się do niego przygotować?

Przygotowania do egzaminu DELE wymagają regularnej pracy i sporego zaangażowania. Osoba, która zna hiszpański jedynie z filmów albo z wakacji, nie poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie czekają na egzaminie.

Można natomiast wybrać się na kurs przygotowujący do DELE prowadzony przez ekspertów, egzaminatorów DELE, którzy perfekcyjnie przygotowują swoich uczniów do egzaminu. Można się także zapisać się po prostu na kurs na na danym poziomie, i choć na kursie słuczacz nie będzie ćwiczył samego egzaminu, to materiał zrealizowany na kursie przygotuje go do zdania tego egzaminu.

Zapraszamy na kursy przygotowujące do DELE!

Jeśli mieszkasz w Warszawie, albo masz dobre łącze internetowe, z powodzeniem możesz uczestniczyć w kursie szkoły języka hiszpańskiego Sin Fronteras w Warszawie. Szkoła specjalizuje się w edukacji dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym kompleksowo przygotowuje do egzaminów DELE na każdym poziomie zaawansowania.

Grupy są niewielkie i prowadzone przez lektorów dla których język hiszpański jest językiem ojczystym lub posługują się nim w równym stopniu jak językiem ojczystym.

Małe grupy, regularna nauka przy pomocy nowoczesnych metod i opanowanie wiedzy dotyczącej przebiegu kursu to prosta droga do uzyskania certyfikatu, który otwiera nowe możliwości zawodowe i edukacyjne.