logo-transparent
Warszawa

ul. Mazowiecka 12/30

Zadzwoń

22 828 20 01

Warszawa

ul. Mazowiecka 12/30

Zadzwoń

22 828 20 01

Napisz

info@sinfronteras.pl

Hiszpański dla biznesu – kluczowe zwroty i słownictwo

blank

Znajomość odpowiednich zwrotów w języku hiszpańskim może znacznie ułatwić komunikację z hiszpańskojęzycznymi partnerami biznesowymi. Aby zyskać przewagę w biznesowych rozmowach telefonicznych czy e-mailach, warto nauczyć się konkretnych, praktycznych wyrażeń, które wzmocnią Twoją pozycję w negocjacjach i codziennym kontakcie.

Komunikacja biznesowa w języku hiszpańskim

Opanowanie komunikacji biznesowej w języku hiszpańskim ułatwi Ci nawiązywanie międzynarodowych relacji, negocjacje umów oraz prowadzenie profesjonalnych rozmów z klientami.

Ważne zwroty biznesowe

Słownictwo biznesowe to podstawa, aby sprawnie poruszać się w hiszpańskim środowisku zawodowym. Niezbędne zwroty, które powinieneś znać to:

 • Estoy aquí de viaje de negocios – Jestem tu w podróży służbowej.
 • ¿Podemos hablar sobre…? – Czy możemy porozmawiać o…?

Zapamiętaj zwroty grzecznościowe takie jak Mucho gusto (Miło mi) czy ¿Cómo está? (Jak się Pan/Pani miewa?), które otworzą przed Tobą drzwi do biznesowych relacji.

Negocjacje i umowy

Podczas negocjacji i omawiania umów, precyzja języka jest kluczowa. Istotne wyrażenia to:

 • Vamos a discutir los términos del contrato – Przejdźmy do dyskusji warunków umowy.
 • ¿Cuál es su mejor oferta? – Jaka jest Państwa najlepsza oferta?

Postaraj się wyraźnie określić warunki umowy oraz upewnić się, że obie strony rozumieją wzajemne oczekiwania.

Kontakty z klientami

W kontaktach z klientami ważna jest umiejętność budowania zaufania i osobistej relacji. Używane zwroty:

 • ¿En qué puedo ayudarle? – W czym mogę pomóc?
 • Quisiera presentarle nuestra empresa… – Chciałbym przedstawić naszą firmę…

Poznaj kulturalne niuanse, które mogą wpłynąć na relacje z klientami, np. odpowiedni poziom formalności w zależności od kraju i regionu.

Poradnictwo językowe w biznesie

W świecie biznesu kluczowe jest adekwatne wyrażanie opinii i potrzeb, zadawanie precyzyjnych zapytań oraz skuteczne omawianie etapów projektów biznesowych.

Wyrażanie opinii i potrzeb

Wyrażając swoje myśli lub potrzeby, zaczynaj od bezpośrednich konstrukcji:

 • „Necesito…” (potrzebuję), na przykład, Necesito más información sobre este contrato _(Potrzebuję więcej informacji o tej umowie).*
 • „Creo que…” (uważam, że), na przykład, Creo que esta propuesta beneficiará a ambos lados _(Uważam, że ta propozycja przyniesie korzyści obu stronom).*

Zachowaj twarz przyjacielską i otwartą, używając zwrotów takich jak „¿Qué tal si…?” (co sądzisz o…?) w celu zaproponowania pomysłów lub „Está bien” (w porządku), aby wyrazić akceptację.

Zapytania biznesowe

Podczas zadawania zapytań w kontekście biznesowym:

 • „¿Me puedes ayudar…?” (czy możesz mi pomóc?), na przykład, ¿Me puedes ayudar a encontrar la sala de reuniones? _(Czy możesz mi pomóc znaleźć salę konferencyjną?).*
 • „¿Dónde está…?” (gdzie jest?), na przykład, ¿Dónde está el baño? _(Gdzie jest łazienka?),* gdy to konieczne w trakcie spotkań lub konferencji.

Dobrym zwyczajem jest również pytać o wszelkie niejasności, używając zwrotu: „¿Podría explicarme…?” (czy mógłby mi Pan/Pani wytłumaczyć?).

Etapy projektów biznesowych

Komunikując się na temat różnych etapów projektu:

 • Używaj frazy „Vamos a…” (zamierzamy) do opisania przyszłych działań, na przykład, Vamos a discutir la agenda de mañana _(Zamierzamy omówić jutrzejszy porządek dzienny).*
 • „¿Cuál es el siguiente paso?” (jaki jest następny krok?), aby dowiedzieć się o kolejnych działaniach w projekcie.

Pamiętaj, by zawsze dobrze rozumieć kontekst, w którym używasz słownictwa biznesowego, to zapewni płynność i precyzję komunikacji w języku hiszpańskim.

Znajomość hiszpańskiego słownictwa biznesowego to nie tylko kwestia językowa, ale również kulturalna. Dzięki temu możesz nie tylko efektywnie komunikować się w biznesie, ale również budować silne, międzynarodowe relacje. Stałe poszerzanie wiedzy i umiejętności językowych to inwestycja, która przyniesie korzyści w długoterminowej perspektywie rozwoju Twojej kariery zawodowej.