logo-transparent
Warszawa

ul. Mazowiecka 12/30

Zadzwoń

22 828 20 01

Warszawa

ul. Mazowiecka 12/30

Zadzwoń

22 828 20 01

Napisz

info@sinfronteras.pl

Czy nauka hiszpańskiego może być prosta?

blog-nauka

Siesta, fiesta, baila, tacos, mojito, amigo – wszyscy znamy sporo hiszpańskich słów. To wyjątkowo popularny na całym świecie i w Polsce język. Czy wiesz, że hiszpański jest pierwszym językiem dla ponad 400 milionów ludzi w 20 krajach?

Jeśli marzysz, by lepiej poznać bogatą kulturę Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych, już dziś zapisz się na naukę hiszpańskiego. To jeden z najłatwiejszych języków do nauki!

Dlaczego warto wybrać hiszpański do nauki?

Co warto wiedzieć o języku hiszpańskim? Czy podstawy są trudne do opanowania dla Polaka? Hiszpański należy do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Jego historia zaczęła się już w V wieku, a sama nazwa tego języka (i kraju) pochodzi od rzymskiej prowincji Hispania, obejmującej obecny Półwysep Iberyjski.

Pierwszą gramatykę języka hiszpańskiego opublikowano w roku 1492, który zresztą był rokiem przełomowym dla Hiszpanii i oznaczał początek wielkiej ekspansji tego kraju – dziś językiem hiszpańskim mówią mieszkańcy wielu krajów Ameryki Południowej i Środkowej, a także Afryki.

Jeden z najpopularniejszych języków na świecie

Język hiszpański jest drugim najpopularniejszym językiem na Ziemi (po chińskim). To ojczysty język dla większej liczby osób niż angielski! Co więcej, kolejne 100 milionów używa go jako drugiego języka, a ludzi mówiących tym językiem w ogóle jest na świecie ponad 1,5 miliarda!

Nie przekonaliśmy Cię jeszcze? W takim razie nieco więcej ciekawych statystyk! Hiszpański jest też trzecim najczęściej używanym językiem w internecie (po angielskim i chińskim). W ciągu ostatnich 10 lat liczba internetowych tekstów w języku hiszpańskim wzrosła o ponad 800%.

Hiszpańskojęzyczni użytkownicy Facebooka to druga co do wielkości grupa językowa na tej platformie. Hiszpański jest też drugim co do zasięgu językiem na Twitterze. Po języku angielskim to drugi najczęściej nauczany język obcy na świecie – Wikipedia wskazuje, że uczy się go nawet 46 milionów osób w 90 krajach. To najczęściej wybierany język obcy do nauki w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Wielkiej Brytanii.

Nauka hiszpańskiego może Ci się przydać nie tylko wtedy, gdy wybierasz się na wycieczkę do Madrytu, Meksyku czy Buenos Aires, chociaż nie da się ukryć, że w wielu najpiękniejszych miejscach na Ziemi dogadasz się o wiele łatwiej, znając język hiszpański. Ucząc się hiszpańskiego, dołączasz do naprawdę ogromnej rzeszy ludzi! Co więcej, język hiszpański to łatwy język do nauki, a jego studiowanie i poznawanie fantastycznej kultury Hiszpanii oraz świata latino to sama przyjemność!

Czy hiszpański jest trudny?

Wiele osób, które zaczynają naukę języków od podstaw, pod uwagę przy wyborze bierze ich trudność. Są języki, których nauka jest niełatwa. Mają skomplikowaną wymowę, pismo i gramatykę, które nastręczają sporych problemów, zwłaszcza osobom początkującym. Należą do nich takie języki jak koreański, japoński, fiński, węgierski, chiński i…. polski.

Na drugim końcu są języki świata uważane za najłatwiejsze. Brak w nich zawiłej odmiany, wymowa jest prosta, niewiele także językowych pułapek dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z językiem obcych. Do najłatwiejszych języków na świecie zalicza się między innymi angielski, włoski i hiszpański! Co to oznacza? Że nauka podstaw hiszpańskiego jest prosta, trudność językowa niewielka, a Ty masz pewność, że samo poznawanie hiszpańskiej wymowy i gramatyki przyjdzie Ci z dużą łatwością.

Język hiszpański – łatwy i przyjemny w nauce

Dlaczego język hiszpański jest łatwy do nauki? Po pierwsze, podobnie jak w języku polskim, litery lub ich połączenia odpowiadają konkretnemu dźwiękowi. Wystarczy poznać kilka określonych, prostych reguł, a można przeczytać każde hiszpańskie słowo.

Co więcej, polski i hiszpański alfabet są bardzo do siebie podobne. Zdecydowaną większość głosek wymawiamy tak samo. Chociaż w hiszpańskim nie występują też trudne do wymowy dla Polaka zbitki spółgłosek, dużo jest łatwych do wymówienia samogłosek. Wszystko to sprawia, że Polacy uczą się podstaw języka hiszpańskiego dosyć szybko.

Dużą zaletą nauki języka hiszpańskiego jest też możliwość poznawania fantastycznej kultury Hiszpanii i krajów latynoskich. Hiszpańskojęzyczni artyści scen muzycznych są znani na całym świecie!

Poczynając od fenomenu, jakim jest flamenco, po gigantyczną popularność młodych gwiazd hiszpańskiej latynoskiej popkultury (jak Rosalía, J Balvin) czy sławę, jaka idzie za takim nazwiskami jak Enrique Iglesias, Gloria Estefan, Jennifer Lopez i setki innych twórców muzyki latynoskiej.

Kultura hiszpańska to także słynni na cały świat malarze – Salvador Dalí czy Pablo Picasso. Pisarze – Gabriel García Márquez, Mario Vargas Llosa, Carlos Fuentes. To też piękne zabytki i dzieła sztuki. Warto poznać ten bogaty świat, a przydatność języka hiszpańskiego jest tu nie do podważenia!

Hiszpański na tle innych języków

Chcesz się nauczyć nowego języka? Ciekawi Cię kultura hiszpańska lub iberoamerykańska? Podoba Ci się muzyka latino, a może marzysz, by wybrać się w podróż po wspaniałych zakątkach Hiszpanii, krajów Ameryki Południowej albo poznać uroki Meksyku? Każdy z tych powodów jest dobry, by zacząć naukę hiszpańskiego.

Na tle innych języków hiszpański jest dosyć łatwy, a co najważniejsze, przyjemny w nauce. Ale aby opanować wymowę, gramatykę i ortografię hiszpańską bez przeszkód, potrzebny jest doświadczony lektor. Najlepiej native speaker z odpowiednimi kwalifikacjami. Właśnie takich znajdziesz w Instytucie Sin Fronteras!

Uczymy wyłącznie języka hiszpańskiego, i to już od 2004 roku. Zatrudniamy lektorów, dla których hiszpański jest językiem ojczystym. Prowadzimy kursy na wszystkim poziomach zaawansowania, od A1 po C2. Oferujemy także kursy przygotowujące do egzaminów (kurs maturalny, kurs DELE) i zajęcia dla dzieci.

Miarą naszej skuteczności niech będzie to, że 98,5% naszych słuchaczy przystępujących do egzaminu DELE zdało go z wynikiem bardzo dobrym. Nasi maturzyści na maturze rozszerzonej w 98% zdobyli wynik co najmniej 80%.

W Sin Fronteras uczymy metodą komunikatywną. Kładziemy nacisk na umiejętność porozumiewania się w języku hiszpańskim. Dzięki temu postępy w nauce widać już po krótkim czasie. Wpływ na efektywność naszych metod mają też małe grupy i ciekawe pomoce dydaktyczne. Jeśli chcesz nauczyć się języka hiszpańskiego, to tylko z Sin Fronteras!